JULESPREK: Ut i Nord-hytta på Finneidet

Finneidet en desemberdag
153 besøk
1,7 km (rundtur) km rundtur
102 høydemeter
Gåtur

Enkel

Er turen skiltet?
Ja
Uegnet som sykkeltur
Er turen merket?
Delvis
Trillevennlig
Er turen trillevennlig?
Nei

Turbeskrivelse

Dagsturhytta på Finneidet åpnet 10. juni 2021 og er en flott nærmiljøtur. Turen er foreslått som en rundtur, der Eidevannet friluftsområde også inngår. Eidevannet vel har i flere år arbeidet med å tilrettelegge området etter at Miljødirektoratet ga status som statlig sikret friluftsområde.

Vår rundttur starter ved parkeringsplassen med Eidevannet, og følger turveien fram mot grusplassen like før gapahuken. Ta av til høyre med treningsapparatene, og følg sti med mektig utsikt ned mot Finneidet. Der stien går ned mot fjæra er det merket med blått de første metrene. Alternativt kan du gå ned fra kaffelunden/klatrejungelen (merket med skiltpeker). Turen rundt Eidevannet er tilrettelagt for rullestol og barnevogn, men ikke turen ned til Finneidet. 

Det anbefales å følge en annen vei tilbake fra dagsturhytta. Vårt forslag er via Kaffelunden og klatreparken som finnes der. 

 

Kontaktperson

Inger Bolstad
99259379

Bestill årets krus i nettbutikken

Løype på kart

Last ned GPX-fil

Flest besøk 2022

Navn Besøk
Anita Olsen Skog 23
Åshild Bergly 15
Trine-Lise Slotnes 11
Inger Bolstad 7
Cato Larsen 6
Hanne Bjørvik 5
Jorunn Slåttnes 5
Astrid Mæland 4
Marit Sakka 3
Bent G. Solvang 3

Besøkslogg

Dato Antall besøk
15. mar 1
14. mar 1
10. mar 1
09. mar 1
08. mar 1
07. mar 1
05. mar 3
04. mar 1
03. mar 1
02. mar 3